Pořádá

ART Prometheus je skupinou lidí, která propadla kouzlu divadla a umění ve veřejném prostoru. Nebojíme se měnit každodenní tvář náměstí, ulic či míst se zvláštním kouzlem, které obohacujeme site-specific projekty. Jsme platformou pro realizaci kulturních, divadelních, uměleckých a volnočasových aktivit. Dlouhodobě spolupracujeme s řadou předních nezávislých souborů jako jsou Divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta (CZ/RU), Décalages – divadlo v pohybu (CZ/FR), japonský loutkář Nori Sawa, Long Vehicle Circus či V.O.S.A. Theatre. S posledně jmenovanými jsme například vyrazili reprezentovat český pavilon na EXPO 2010 v Šanghaji či realizovat zahajovací večer Světového šampionátu v ledním hokeji v Košicích na Slovensku. Těší nás, že jsme mohli prezentovat naši tvorbu na Košických Imagináciích. 

Již čtvrtým rokem pořádáme v centru Prahy v červenci Mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi, na který se snažíme zvát soubory, se kterými jsme se potkali na desítkách zahraničních festivalů pouličního divadla.

Letos jsme přijali další velikou výzvou a stali se organizátory multižánrového festivalu města Plzně Živá ulice – Plzeňská setkání, který do ulice západočeské metropole přiveze více než devadesát hudebních formací, na třicet divadelních představení a řadu dalších doprovodných programů.

ART Prometheus neměří úspěch svých projektů jen v tabulkách, ale především počtem úsměvů či emocí, které přinesl svou prací lidem, divákům, vám.

www.artprometheus.cz 

Mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi a Mezinárodní festival tanečního a fyzického divadla Nultý bod pořádají ART Prometheus a Spitfire Company / Bezhlaví o.s. za podpory hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR, Česko-německého fondu budoucnosti, Státního fondu kultury ČR, Městské části Praha 1 a Polského institutu v Praze, ve spolupráci s Hudební akademií múzických umění - katedrou pantomimy.